Amsterdam 4 dite €369

Vizitohet: Amsterdam , Haarlem , Hage , Delft , Rotterdam
Data e udhetimit: 14-17 Shkurt
4 dite
369
 • Dita e Parë :

  Takimi me stafin tone ne Aeroportin "Nene Tereza" 2:30 min perpara fluturimit , ne oren 09:40 nis fluturimi direkt per ne Aeroportin Schiphol Amsterdam , mberritja ne oren 12:30 ne mesdite. Pas procedurave takimi me autobusin vendas , vazhdojme per ne qytetin e Haarlem ku do te kemi nje qendrim te shkurter ne zonen qendrore te qytetit.
  Me pas transferimi në Hotel. Sistemimi dhe qendrimi i lire.

  Opsionale : Vizite ne kembe ne qender te Hoofddorp.

 • Dita e Dytë :

  Mëngjesi në Hotel. Do te fillojme vizitat me autobus nga monumentet historike ne qender deri te arkitektura moderne e shekullit te 21. Ku pikat kryesore qe do te vizitojme do te jene Sheshi i Muzeumeve ku do te keni mundesi te shikoni ne brendesi te nje nga muzeumet si Rijksmuseum , Van Gogh Museum etj.

  Do te vazhdojme per ne Sheshin Dam ku gjate rruges do te ndalojme per vizite ne Pallatin Mbreteror, ndërtesa më e madhe dhe më prestigjioze nga Epoka e Artë dhe për këtë arsye një nga monumentet më të rëndësishme në Holandë.

  Me pas do te bejme shetitjen me anije per te gjithe ata qe deshirojne kjo shetitje kushton €18 dhe Ofron Amsterdamin në pikturat më të gjata të saj në një udhëtim të kanalit prej 1.5 orësh gjatë perendimit. Zbulojme qendrën historike të qytetit ndërsa kalojme pranë Urës së Lëkurës, Bendin e Artë dhe më shumë. Marvel, në shtëpitë tregtare te ndriçuara dhe të mësomë se ku janë pikat me kryesore lokale.

  Qendrim i lirë për të vizituar pjeset komerciale të Amsterdamit si Red Light District , The Bulldog , Xtracold Icebar Amsterdam , Believe it or Not etj.
  Kthimi ne Hotel me autobus.

  Per te gjithe personat qe zgjedhin te qendrojne ende ne qender sugjerojme :
  Heineken Experience
  Zbuloni botën dinamike të Heineken, në vendin ku birra u krijua së pari
  Perfshihen Dy Pije.

 • Dita e Tretë :

  Mëngjesi në Hotel. Do të fillojmë udhetimin tonë në qytetin aristokratik të Hagës, i cili është gjithashtu selia e qeverisë holandeze. Haga është shtëpia e parlamentit si dhe e të gjitha ministrive te vendit, mbarte zyrat dhe ndertesat që i përkasin Kombeve të Bashkuara.
  Destinacioni i rradhes do te jete Delft, i njohur për kishat duke përfshirë varret mbretërore holandeze.
  Nga Delft udhetimi vazhdon në Roterdam, një qytet modern i njohur për ndërtesat e saj si , Pencil, Shtëpitë kubike dhe Salla e Tregtisë së re.
  Roterdam është një nga portet më të mëdha në botë.
  Kthimi ne Hotel me autobus.

  Pasdite e lire.

 • Dita e Katërt :

  Nisja per ne Aeroportin e Schiphol. Fluturimi linje direkte nga Amsterdam ne oren 0720 per ne Tirane ne oren 09:55 mberritja.
  Fundi i sherbimit tone.

 • Në pagesë përfshihen:
  1. Udhëtimi me avion nga Tirana (linje direkte)
  2. Transfertat Airport-Hotel-Airport .
  4. Shetitjet me autobus sipas programit.
  5. Akomodim në hotel 4* për 3 netë qëndrimi.
  6. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
  7. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
  8. Lejohet të merret me vete në avion një bagazh 10kg me përmasa 55 x 40 x 20 cm.
  (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka kosto ekstra).

 • Në pagesë nuk janë përfshirë:
  1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
  2. Drekat & Darkat.
  3. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

 • Në pagesë përfshihen:
  1. Udhëtimi me avion nga Tirana (linje direkte)
  2. Transfertat Airport-Hotel-Airport .
  4. Shetitjet me autobus sipas programit.
  5. Akomodim në hotel 4* për 3 netë qëndrimi.
  6. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
  7. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
  8. Lejohet të merret me vete në avion një bagazh 10kg me përmasa 55 x 40 x 20 cm.
  (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka kosto ekstra).

 • Në pagesë nuk janë përfshirë:
  1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
  2. Drekat & Darkat.
  3. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Tarifat shtese Opsionale :
1. Shetitja me anije €18
2. Diamond Tour €13
3. Heineken Experience €18
4. Anne Frank House €10
5. Rijksmuseum € 21
6. Van Gogh Museum € 20
7. Amsterdam Icebar € 21 (te perfshira dy koktail + veshja)
8. Pallati Mbreteror € 10
9. Muzeu Argetues "Believe It or Not!" € 21
10. Stedelijk Museum € 19
11. Bilete per perdorim te transportit publik (metro,tren,autobus) € 8

Prenoto Tani

 
 

Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane .