Korfuz 6 ditë

►Datat e Udhetimeve

Artistico Boutique Hotel 3*

30 Qershor
– 5 Korrik , 7 – 12 , Korrik

229€

14 – 19 Korrik

249€

21 – 26
, 28 Korrik – 2 Gusht , 4-9 ,11 – 16 Gusht

269€

18-23 , 25 – 30 Gusht

259€

1-6 , 8 – 13 Shtator

239

Vizitohet: VIZITOHET: GOUVIA, PALEOKASTRICA, PAXOS, ANTIPAXOS, CAVOS

Programi:
 • DITA E PARE :

  Nisja nga Tirana 23:30 nje dite para dates se shenuar . Vazhdimi i udhetimit për në Korfuz nëpërmjet Igumenicës me autobuz dhe traget. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Korfuz. Sistemimi në Hotel. Plazh ne gjirin e Gouvias . Darka ne hotel , vizite ne qender te Korfuzit, Sheshi Venecian( i cilesuar si nje nga sheshet me te medhaja ne Greqi ) , Kalaja e vjeter Paleo Frouria .

 • DITA E DYTE :

  Mengjesi ne hotel. Vizite & plazh ne Paleokastritsa .Rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve " Koum Kouat".Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses . Kthimi ne hotel . Darka ne Hotel .

 • DITA E TRETE :

  Mengjesi ne hotel . Vazhdimi i udhetimit per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojm udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS - ANTIPAXOS .Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundsi te bejm vizite ne shpellat blue te Ipapajas dhe Ahai .
  Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndales fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes .
  Kthimi ne hotel rreth pasdites . Darka ne hotel .Qendrim i lire ne shetitoren e Gouvias .

 • DITA E KATERT :

  Mengjesi ne hotel . Vazhdimi i udhetimit per ne Glifada Beach . Qendrim per plazh deri ne pasdite . Kthimi ne hotel , Darka ne hotel .

 • DITA PESTE :

  Mengjesi ne hotel . Qendrim i lire per plazh ne Gouvia . Darka ne hotel .

 • DITA GJASHTË

  Mengjesi ne hotel .Udhëtimi i kthimit me Traget dhe autobus për në Tiranë, nëpermjet Igumenicës, Qafë Botës dhe Sarandës. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Tiranë.

 • NE CMIM PERFSHIHET:

  ►Transporti me autobus komod.
  ►Akomodimi 5 netë në hotelet perkates.
  ►Mëngjesi dhe darka .
  ►Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

  Ne cmim nuk perfshihet

  ►Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
  ►Bileten e tragetit Igumenic - Korfuz- Igumenic 16 Euro p/person .
  ►Shëtitjet me anije drejt ishullit Paxos - Antipaxos 25 Euro p/person .
  ►Hyrjet në monumente dhe muzeume .
  ►Siguracioni jetës në udhetim (I detyrueshem) .
  ►Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*.

  Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-4.99 VJEC JANË FALAS
  • 5-9.99 VJEC AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  MBI 10 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  Politikat e Hotelit 

  • Wi-fi  , Pa pagese

  • Ajer i Kondicionuar , me pagese extra . 2 euro dita .

  SHENIM

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

   

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School