Republika Domenikane

Republika Dominikane (spanjo. República Dominicana), e njohur edhe si Quisqueya nga vendasit, është shtet në Karibe, e vendosur me dy të tretat në lindje të ishullit Hispanjol, në të cilën kufizohet me Haitin. Hispanjol është ishulli i dytë për nga madhësia në Antilet e Mëdha dhe shtrihet në lindje të Kubës dhe Xhamajkës , dhë në perëndim të Puerto Rikos. Kryeqytet i Republikës Dominikane është Santo Domingo.

 

 

 

Ne cmim perfshihet:

– Fluturimi me avion vajtje ardhje

– Akomodimi ne Hotel me sherbim all inclusive (Mengjes, dreke, darke+pije alkoolike dhe alkoolike pa limit)

– Viza e Republikes Domenikane

Opsionale: Transferta nga aeroporti ne hotel dhe anasjelltas